Jahodový shake

26.06.2022

Smoothie a shaky jsou velice jednoduché nápoje a můžeme i snad říci snídaně na přípravu. Stačí Vám jen mixér, ovoce, voda nebo mléko, či jogurt. Kombinovat můžete cokoliv co máte rádi nebo co potřebujete zrovna spotřebovat. Já se Vám snažím vždy těmito recepty ukázat co vše je možné smíchat, ale hlavně jak strašně jednoduché to je. Jsou to dobrá jídla na ráno a to když třeba nestíháte nebo máte pocit plnosti. Dodají Vám vždy potřebné vitamíny, bílkoviny, vlákninu. Příjemně zasytí a osvěží. Sami můžete vidět jak jsou variabilní a co vše dokážou. Až budete mít velkou zásobu jahod a nebudete vědět co s nimi, tak si udělejte tuto rychlou a chutnou snídani.

Jahodový shake
Jahodový shake

SUROVINY :

  • 270 ml mandlovo - vanilkového mléka Alpro
  • 130 g rostlinného jogurtu bílého/ kokosového/mandlového
  • 270 g čerstvých jahod
  • 15 g chia semínek + 95 ml vody
  • 40 g ovesných vloček
  • Čerstvá máta na ozdobu a doladění chutě

POSTUP :

Jako úplně první si do misky nasypeme chia semínka, zalijeme vodou a důkladně promícháme. Dáme stranou a necháme cca 10 minut bobtnat. Jakmile jsou chia semínka pěkně nabobtnalá, vezmeme si výkonný mixér a budeme šlehat ostatní ingredience.

Jahody omyjeme a nakrájíme na větší kusy do mixéru. Přidáme vločky, jogurt, mléko a vše promícháme. Do hotového shaku si přendáme chia semínka a zamícháme už jen lžící.

Přendáme do skleniček a ozdobíme čerstvými jahodami a nasekanou mátou.

Jestliže si děláte shake v létě, můžete zkombinovat 200 g čerstvých jahod a 70 g mražených malin.

Dobrou chuť